تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


اختلال نوشتن و انواع آن در DSM5 و سایر منابع....با تشکر از سرکار خانم مائده فلاح پور  

اختلال نوشتن و انواع تقسیم بندی آن
دانش اموزانی که در زبان شفاهی و خواندن مشکل دارند معمولا در نوشتن هم مشکل دارند اما اختلال نوشتن به تنهایی نیز می تواند نمود بیدا کند. بیان نوشتاری نیازمند وجود مهارت در سه حوزه اصلی است
1) دستخط
 2) هجی کردن
 3) انشاء
مشکلاتی مانند دستخط ناخوانا و کج و کوله جا انداختن حروف و نا توانایی های دستوری و سازمان دهی ضعیف می تواند فهم معنایی یک نوشته را برای خواننده مشکل کند.
مشخصه ی اصلی اختلال در بیان نوشتاری ان است

ادامه مطلب  

تعریف و ضوابط تشخیصی اختلال یادگیری خاص در DSM5 ....با تشکر از خانم عاطفه صبحی  

تعریف و ضوابط تشخیصی اختلال یادگیری خاص در DSM5
 ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان امیرکبیر کرج
اختلال یادگیری اصطلاح عمومی است که در5 DSM اختلالاتی را شرح می دهد که خصیصه آن ها ایجاد مشکلاتی در پیشرفت تحصیلی یا کارکرد روزمره است.اختلالات یادگیری شامل اختلال خواندن،اختلال ریاضی و اختلال در بیان نوشتاری است.دانش آموزان مبتلا به این ناتوانی ها بسیار کمتر از آنچه از سن و سطح آن ها انتظار می رود، موفق می شوند.افراد مبتلا به اختلالات یادگیری ، در ت

ادامه مطلب  

سندروم لاندوکلفنر چیست؟  

 
سندروم لاندوکلفنر چیست؟
سندرم لاندوکلفنر یک سندرم دوران کودکی است. ویژگی اصلی آن از دست دادن تدریجی یا ناگهانی قدرت درک و استفاده از زبان گفتاری است. در اغلب کودکان LKS امواج الکتریکی مغز(هر دو نیمکره راست و چپ) غیرطبیعی بوده که توسط EEG ،الکترو انسفالوگرام ،که فعالیت الکتریکی مغز را ثبت می کند مشخص شده است.حدود 80% درصد از کودکان LKS در شبانه روز یک یا چند تشنج دارند که اغلب شب ها رخ میدهد. در شب رخ می دهد. اختلالات رفتاری مانند بیش فعالی ، پرخاش

ادامه مطلب  

ضوابط تشخیصی اختلالات یادگیری خاص در DSM5  

Specific Learning Disorder
Diagnostic Criteria
A. Difficulties learning and using academic skills, as indicated by the presence of at least one of the following symptoms that have persisted for at least 6 months, despite the provision of interventions that target those difficulties:
1. Inaccurate or slow and effortful word reading (e.g., reads single words aloud incorrectly or slowly and hesitantly, frequently guesses words, has difficulty sounding out words).
2. Difficulty understanding the meaning of what is read (e.g., may read text accurately but not understand the sequence, relationships, inferences, or deeper meanings of what is read).
3. Difficulties with spelling (e.g., may add, omit, or substitute vowels or consonants).
4. Difficulties with written expression (e.g., makes multipl

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام